Our Services

REHBER

YKS Süreci: Sınava Son 1 Ay Kala Neler Yapılmalı?

YKS'ye son bir ayda yapmanız gerekenleri ve dikkat etmeniz gerekenleri öğrenin!

Sudenaz Öztürk

Aug 18, 2023

Çalıştık çalıştık ve son aya geldik. Öncelikle seni tebrik ediyorum! Bu zamana kadar birçok emek vererek geldin. Şimdi son ay neler yapmamız gerektiğini konuşacağız. Tüm süreç önemli olduğu kadar son ayda neler yapacağımız da çok önemlidir. Eğer siz de son ay nelere dikkat etmeniz gerektiğini, neleri yapmamanız gerektiğini ve daha da fazlasını öğrenmek istiyorsanız okumaya devam etmelisiniz! 


YKS’ye Son Bir Ay Kala 

Kullanacağınız kaynaklara karar vermelisiniz ki son dönem stresiyle yanlış kararlar vermeyin. Kullanacağınız kaynaklar arasında MEB ve OGM içerikleri, önceki yılların çıkmış soruları, MEB kitapları bulunmalıdır. 


YKS'ye Son Bir Ayda Nasıl Çalışılır

Normal çalışma temponuzun çok dışında bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece bıkkınlık oluşturmayacak, verimli geçecek bir program yapmak önemlidir. Bunun için son aylarda Kant Akademi’nin koçlarına danışabilirsiniz. 


YKS İçin Son Ayda Motivasyon

Sınava 1 ay kala odaklanma fazlasıyla önemlidir. Sonuçta o kadar çalışmışsınız emek vermişsiniz ve bu bilgileri sınavda kullanacaksınız. Kendinizi bu psikolojiye güzelce hazırlamalısınız. Motive olmak için önceden çözdüğünüz ve iyi geçen denemelerinizi hatırlayabilirsiniz, meditasyon yapabilirsiniz, kişiyi motive edecek pek çok yol vardır. Kısacası sizi ne motive edecekse daha çok ona yoğunlaşmalısınız. 


YKS’ye Son Bir Ay Kala Deneme Sınavlarının Önemi

Çözeceğiniz denemelerde sınavda uygulayacağınız rutini birebir uygulayın. Böylece sınav anı için güzel bir prova yapmış olursunuz. Sabah 10’da masa başına oturup 10.15’te başlayacak şekilde ve denemeyi iki kurşun kalemle, bir silgi ve bir kalemtraşla çözecek şekilde yaparsanız kendinizi sınav anına hazırlamış olursunuz. 


Son Bir Ayda Neler YAPILMAMALI

Sahip olduğunuz mindset, sınavla ilgili düşünceler çok önemli. Bu yüzden olumsuz düşüncelerden, sizi olumsuz düşüncelere sürükleyen faktörlerden olabildiğince uzak durmanızı öneriyorum. Ayrıca sosyal medyadan da olabildiğince uzak durmalısın.

Umarım ki son 1 ay ile ilgili yazdığım bu yazı aklınızda bir harita oluşturmanızı sağlamıştır. Çok verimli bir ay ve peşine mükemmel bir sınav gerçimeniz dileğiyle başarılar diliyorum,
iyi çalışmalar!

KANT BÜLTEN

YKS'ye dair birçok şey her hafta e-posta kutunda.

Koçlardan Tavsiyeler

Kaynak Önerileri

Çalışma Taktikleri